Togg Şarj İstasyonları

Togg Şarj Süresi Hesaplama (Uzun Menzil)Togg Şarj Süresi Hesaplama (Standart Menzil)

Togg şarj istasyonları konusu merak edilmekteydi. Togg nasıl şarj olacak, diye konuşulmaktaydı. Hatta Togg evde şarj edilir mi ? diye bir çok kişi forumlarda konusunu açmıştır.

Togg otomobil yola çıktığında elektriğe ulaşılabilen her yerde güvenle şarj edilebilir. Şarj için farklı seçenekler mevcut.

İlk ve en basit yol şarj kablosu kullanmak. Bu sayede otomobilinizi elektrik olan her yerde şarj edebilirsiniz. Bunu için şarj kablonuzu otomobilin bagajından çıkartıp önce prize sonra otomobile takmanız yeterlidir.

Evinizde apartmanınızda sitenizde ve avm’lerde kolayca bulabileceğiniz bu kutular sayesinde otomobilinizi güvenli ve hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz. Kablonuzun bir ucunu şarj cihazına diğer ucunu otomobilinizin şarj soketine takın. Eğer imkanınız varsa evinize bu cihazlardan bir tane edinmeniz en sağlıklı yoldur.

Togg yaygın şarj istasyonları genişletmek için girişimlere başladı. Şarj istasyon ağı kurabilmek adına Trugo markası ile birlikte önemli adımlar atan Togg, son zamanlarda şarj istasyonlarına yaptığı yatırımlarla dikkatleri çeken  Shell ile iş birliğine gitti. Buna göre Togg ve Shell arasında yapılan anlaşmaya göre Trugo’nun 81 ilde 600’ün üzerinde lokasyonda 1000 adet yüksek performanslı şarj cihazı kurma hedefi ile uyumlu olarak öncelikle 400 Shell istasyonu belirlendi. Bu proje neticesinde Şarj cihazları, trafik yoğunluğunun yüksek güzergahlarda 25, az olduğu bölgelerde ise 50 kilometrede bir kurulacak. Yüksek hızlı şarj cihazlarıyla bir bataryanın doluluk oranı ortalama 25 dakika içinde yüzde 20’den yüzde 80’e ulaşabilecek. Yola çıkan togg otomobilleri mağdur olmayacak.