Togg Gri Tonlu

Türkiye’nin ilk yerli otomobili Togg renklerini ülkemizin coğrafyasından almıştır. Duygusal Doğu kültürüyle rasyonel Batı kültürünün karışımından renkleri ortaya çıkmıştır. Renk seçiminde de yüzde yüz yerli sinai ve fikri mülkiyeti kendimize ülkemize aittir. Bu bölümde gri ve gri tona yakın renkler ele alınıp tanıtımı yapılacaktır. Kula renk ile doğal yapısı, kayalık ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini bu güne taşıyan gri ihtişamını sergilemektedir.

Kula rengi : Manisa Kula ilçesi’nde bulunan Kula Volkanları ve çevresi, volkanik özellikli jeolojik yapıya sahiptir. Doğal yapısı, kayaları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini bugüne taşıyan gri ihtişamını yansıtmaktadır.

Togg otomobil Kula rengiKapadokya rengi: Kapadokya Nevşehir ilimizde bulunmaktadır. Kapadokya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölgedir. Kapadokya’nın olağanüstü güzellikteki doğa harikası peri bacalarının toprak ve kum beji rengi ortaya çıkmaktadır.

Togg otomobil Kapadokya rengiOltu rengi : Erzurum’un Oltu ilçesinin kuzeydoğu kesiminden çıkarılmakta olan yarı değerli bir taştır. Bölgede çıkarılıp işlenen taşlardan değeri yüksek tespih yapılmaktadır.

Togg otomobil Oltu rengi